Creative ALchemy - wielokanałowy dźwięk w starszych grach

25.01.2007 
Creative ALchemy - wielokanałowy dźwięk w starszych grach
Firma Creative poinformowała o udostępnieniu wersji beta aplikacji Creative ALchemy, dzięki której popularne gry poprzedniej generacji będą poprawnie pracować z kartą Sound Blaster® X-Fi™ w systemie Windows Vista.
Możliwości odtwarzania dźwięku w starszych grach, korzystających z EAX lub DirectSound3D (DS3D) zostały znacznie ograniczone poprzez usunięcie jednej z warstw komunikacji pomiędzy sprzętem audio a systemem operacyjnym Vista (tzw. hardware abstraction layer). Wskutek tego, dźwięk w grach jest odtwarzany wyłącznie w trybie
stereofonicznym i bez żadnych efektów. Creative ALchemy to darmowy program, który rozpoznaje szereg popularnych gier PC i przekształca ich dźwięk DirectSound3D oraz odwołania do EAX na odpowiednie odwołania do OpenAL. Dzięki temu użytkownicy mogą w dalszym ciągu grać z pełnym wykorzystaniem wielokanałowego dźwięku ze sprzętowo generowanymi efektami.
Wersja beta programu Creative ALchemy dostępna jest do pobrania ze strony http://preview.creativelabs.com/alchemy/default.aspx.
W następnych wersjach programu dodawana będzie obsługa kolejnych gier DS3D. Firma zachęca użytkowników do wejścia na forum Creative ALchemy i przekazania sugestii, które gry powinny zostać objęte obsługą Creative ALchemy.
Do uruchomienia Creative ALchemy niezbędne są uaktualnione sterowniki Vista dla kart dźwiękowych Sound Blaster X-Fi. Są one dostępne na serwisie www.europe.creative.com.

Więcej informacji: www.pl.europe.creative.com

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann NDH 30 Black Edition - studyjne słuchawki
Focusrite Scarlett Solo 4th Gen - interfejs USB
Electro-Voice EVERSE 8 - akumulatorowy system głośnikowy
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó