Proel przejmuje aktywa brytyjskiego Turbosounda

20.02.2007 
Proel przejmuje aktywa brytyjskiego Turbosounda

Proel S.p.A. ogłosił przejęcie aktywów Turbosound Ltd, znanej brytyjskiej firmy, która od 25 lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji systemów nagłośnieniowych najwyższej klasy. Przejęcie aktywów brytyjskiego producenta jest elementem konsekwentnej strategii włoskiej grupy polegającej na wzroście i rozwoju poszczególnych spółek należących do Proel S.p.A.

Podstawowa struktura obydwu podmiotów pozostanie niezmieniona - działania rynkowe prowadzone będą niezależnie pod obydwiema markami. Przyłączając się do grupy Proela Turbosound skorzysta z olbrzymiego zaplecza finansowego włoskiego producenta, co pozwoli na zintensyfikowanie pracy działu badań i rozwoju oraz na przyspieszenie wprowadzania większej liczby nowych produktów na rynek.


Philip Hart (Turbosound, z lewej) i Fabrizio Sorbi (Proel, z prawej) pieczętują transakcję uściskiem dłoni.

"Jest to dla nas wielka okazja!" - mówi dyrektor zarządzający Turbosounda Philip Hart - "Będąc częścią wielkiej grupy będziemy mogli szybko rozbudować nasze dotychczasowe osiągnięcia. Proel wyśmienicie funkcjonuje w sektorach rynku, na których dotychczas się nie skupialiśmy - możemy się od nich wiele nauczyć. Poprzez integrację z naszymi włoskimi partnerami będziemy mogli szybciej reagować na potrzeby klientów."
Fabrizio Sorbi - założyciel Proela dodaje: "Jedną z najskuteczniejszych dróg do sukcesu jest powołanie. Turbosound jest firmą, która zawsze funkcjonowała na podstawie szczególnego powołania. W ciągu ostatnich piętnastu lat kierowaliśmy wszystkie nasze wysiłki na zrozumienie możliwych przyszłych potrzeb naszych odbiorców. Nasz wzrost doprowadził nas do obecnego modelu biznesowego opartego na szybkim wzroście, lecz naszymi znakami firmowymi do dziś pozostają tożsamość i prestiż. Zespół inżynierów Turbosounda jest wysokowykwalifikowanym i wyspecjalizowanym zasobem, który przyniesie wymierne korzyści całej grupie Proela. Przejęcie brytyjskiej firmy pozwoli nam na zaspokojenie wszystkich potrzeb rynku profesjonalnego nagłośnienia. Ale nie tylko przewaga rynkowa i możliwości, jakie przed nami otwiera ta transakcja są przedmiotem mojej szczególnej radości. Przede wszystkim cieszę się, że tak znakomity zespół kierowany przez Philipa Harta dołącza do rodziny Proela."

Dystrybutorem produktów Proel w Polsce jest firma SoundTrade: www.soundtrade.pl
Serwis grupy Proel: www.proelgroup.com

Star icon
Produkty miesiąca
Kali Audio IN-UNF - system monitorowania
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó