Więcej...

Softube Drawmer 1973

11.04.2016 
Softube Drawmer 1973

Softube Drawmer 1973Kolejnym wirtualnym procesorem firmy Softube, który emuluje pracę urządzeń firmy Drawmer jest 1973 Multi-Band Compressor. W przeciwieństwie do uproszczonego S73, ta wtyczka jest pełną emulacją klasycznego wielopasmowego kompresora FET, co daje możliwość dowolnej obróbki dynamiki dla trzech zakresów częstotliwości, których punkty podziału użytkownik ustawia samodzielnie.


Wtyczkę można wykorzystać zarówno na etapie obróbki pojedynczych ścieżek, jak też – a może przede wszystkim – podczas pracy na grupach i kompletnych miksach, także w procesie masteringu. W porównaniu do sprzętowego oryginału, wirtualna emulacja została wzbogacona o możliwość pracy w trybie Mid-Side, a także opcję kluczowania sygnałem zewnętrznym (sidechain). Interfejs graficzny jest niemal dokładnym odwzorowaniem wyglądu płyty czołowej kompresora, choć z uwagi na brak konieczności dopasowania się do formatu 19” ma zmienione (zdecydowanie na korzyść) proporcje. Algorytmy wersji wtyczkowej powstawały w ścisłej współpracy z inżynierami z firmy Drawmer, a stworzono je tak, by nie obciążały procesora komputera w sposób przesadny.
Wtyczka jest dostępna w każdym współcześnie stosowanym formacie dla komputerów PC i Mac, zabezpieczona jest w trybie iLok (posiadanie klucza nie jest konieczne), a jej regularna cena to 249 dolarów. Osoby zainteresowane mogą pobrać ze strony producenta 20-dniową wersję demonstracyjną.
www.softube.com