Więcej...

M-Audio BX-D3

01.07.2017 
M-Audio BX-D3

BX5-D3 i BX8-D3 określane są przez producenta jako monitory referencyjne. Modele różnią się mocą (odpowiednio 100 W i 150 W), średnicą głośników niskotonowych (5” i 8”) i pasmem przenoszenia (52 Hz-35 kHz oraz 37 Hz-22 kHz).

Łączy je natomiast wygląd, funkcjonalność i konstrukcja. Membrany głośników niskotonowych zostały wykonane z Kevlaru zapewniającego sztywność i szybkość w przenoszeniu transjentów, a kopułki tweeterów z jedwabiu, co zmniejsza prawdopodobieństwo występowania rezonansów. Oba systemy pracują w trybie bi-amp, a każdy z głośników ma swój wzmacniacz pracujący w klasie A/B. Zwrócono też uwagę na wyprofilowanie wylotu portu bass-reflex, redukujące turbulencję. Manipulatory Acoustic Space pozwalają dostosować brzmienie monitorów do pomieszczenia, w którym pracują. Ciekawym rozwiązaniem jest świecąca kierunkowo dioda, która pozwala ocenić prawidłowy kąt ustawienia monitorów.

Monitory biją rekordy pod względem niskiej ceny: BX5-D3 kosztują 555 zł, a za BX8-D3 zapłacimy 695 zł – w obu przypadkach są to kwoty za jeden monitor.
www.m-audio.com
www.audiostacja.pl

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
lipiec 2017
Kup teraz