Elektron Digitakt

01.07.2017 
Elektron Digitakt

Urządzenie to miało swoją premierę na początku tego roku, ale obecnie można już je zakupić i samemu sprawdzić to, co o nim mówią i piszą.

Digitakt to 8-ścieżkowa maszyna perkusyjna, sampler i sekwencer. Instrument wygląda trochę jak fragment kasy fiskalnej, ale szwedzka firma Elektron zdążyła przyzwyczaić użytkowników do takiej stylistyki. Już od pierwszego uruchomienia mamy do dyspozycji ponad 400 fabrycznych brzmień, wśród których znajdziemy barwy perkusyjne, syntezatorowe, dźwięki akcentowe, szumy i różnego typu przebiegi z oscylatorów. Na ich bazie można stworzyć intrygujące próbki do wbudowanego samplera, chociaż można też importować dźwięki z zewnątrz.

Na każdej z ośmiu ścieżek, które można programować miejscowo lub wyzwalać je komunikatami MIDI, znajduje się wielofunkcyjny filtr, efekt przesterowania oraz LFO. W charakterze efektów wysyłkowych dostępne są pogłos i delay. Przy współpracy z komputerem należy skorzystać z dedykowanej wtyczki, a sam Digitakt musi pracować w trybie interfejsu. Dzięki temu poszczególne ścieżki mogą być strumieniowane bezpośrednio do programu DAW. Wtyczka daje też pełen dostęp do wszystkich parametrów instrumentu.

Elektron Digitakt kosztuje 3.059 zł.
www.elektron.se

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
lipiec 2017
Kup teraz
Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó