Jomox Alpha Base

01.06.2017 
Jomox Alpha Base

O niemieckiej firmie Jomox przez pewien czas było bardzo cicho, ale na kwietniowej wystawie Superbooth w Berlinie przypomniała o swoim istnieniu, prezentując maszynę perkusyjną Alpha Base.

Producent nie ma wątpliwości co do klasy swojego urządzenia, nazywając je „najlepiej brzmiącą i najbardziej funkcjonalną maszyną perkusyjną, jaką Jomox do tej pory stworzył”. Ci, którzy pamiętają takie instrumenty jak XBase 09, 999 czy 888, po takiej deklaracji z pewnością zechcą bliżej przyjrzeć się Alpha Base.

Syntezator jest 11-głosowy i oferuje brzmienia analogowej stopy, membranowych instrumentów perkusyjnych, cztery głosy bazujące na samplach z analogową obwiednią VCA i wielofunkcyjnym analogowym filtrem rezonansowym, dwa głosy sampli o charakterze hi-hatu, dwa głosy samplera z zewnętrznym wejściem na materiał dźwiękowy oraz 6-głosowy, 4-operatorowy syntezator FM zoptymalizowany pod kątem dźwięków perkusyjnych.

Wśród efektów znajdziemy delay i pogłos z wysyłką z każdego głosu. Sample mogą być przechowywane w wewnętrznej pamięci lub na karcie SD. Alpha Base ma port USB MIDI, porty MIDI pod postacią DIN-5, a także osiem indywidualnych wyjść symetrycznych, wyjście główne stereo i wyjście słuchawkowe. Za instrument, który już można kupić na stronie Jomox, zapłacimy 1.699 euro.
www.jomox.de

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
czerwiec 2017
Kup teraz