Więcej...

Lewitt LCT 441 Flex

04.02.2018 
Lewitt LCT 441 Flex fot. www.lewitt-audio.com, www.megamusic.pl

Lewitt to austriacka firma, założona przez byłego konstruktora „innej znanej austriackiej firmy produkującej mikrofony”, mająca w swojej ofercie szereg cieszących się dużą popularnością produktów.

Najnowszy nosi nazwę LCT 441 Flex i jest rozwinięciem poprzedniego modelu LCT 440 Pure. Użytkownik ma do wyboru osiem charakterystyk kierunkowych, w tym tak nietypowe, jak odwrócona nerka w trzech odmianach jej szerokości. Charakterystyki te dają pole do różnego typu eksperymentów z omikrofonowaniem całej gamy źródeł dźwięku, choć zwolennicy tradycyjnych rozwiązań także znajdą tu wszystko to, czego im potrzeba, czyli koło, nerkę (w trzech odmianach) oraz ósemkę.
Zakres zastosowań LCT 441 Flex jest bardzo szeroki, od dalekich planów, bliskiego omikrofonowania instrumentu i wokalu, aż do wzmacniaczy gitarowych i perkusji. Mikrofon dostarczany jest wraz z elastycznym uchwytem i magnetycznie mocowanym filtrem przeciwpodmuchowym. Wszelkich manipulacji związanych ze zmianą charakterystyk dokonuje się przyciskami na korpusie, a znajdujący się tam wskaźnik pokazuje też zbyt duży poziom sygnału. W mikrofonie zastosowano dwumembranową kapsułę pojemnościową o średnicy 1”, a całość zasilana jest zewnętrznym napięciem fantomowym +48 V.
Sugerowana przez producenta cena LCT 441 Flex (nie będąca jeszcze ostateczną ceną detaliczną) opiewa na 399 euro.
www.lewitt-audio.com
www.megamusic.pl