Nowości od Arturii - MiniBrute 2 oraz Minibrute 2S

05.02.2018  | Paweł Pruski
Nowości od Arturii - MiniBrute 2 oraz Minibrute 2S

Arturia zachęcona dobrym przyjęciem syntezatora Minibrute postanowiła rok 2018 przywitać kontynuacją tej serii w postaci  MiniBrute 2 oraz Minibrute 2S. Dwa nowe syntezatory są rozwinięciem poprzedniego konceptu oraz dodaniem krosownicy patchującej.

 

Na tegorocznych targach Namm 2018 Arturia dała jasny komunikat, że środowisko modularne jest niezwykle chłonnym obszarem rynku. W drugiej odsłonie Minibrute otrzymał pokaźnych rozmiarów patchbay. Pozwala na wewnętrze krosowanie parametrów syntezatora lub też spięcie go z innymi syntezatorami funkcjonującymi w powyższym standardzie. Poszczególne parametry syntezatora mogą być łączone ze sobą, wzajemnie na siebie oddziaływać, lub też możemy przydzielić im sterowanie za pomocą lfo. W zależności od modelu, różnica pomiędzy MiniBrute 2 oraz Minibrute 2S, polega na tym, że pierwszy wyposażony jest w klawiaturę (25 klawiszy), drugi natomiast posiada sekwencer.

 

 

Najlepszym potwierdzeniem faktu, że Arturia dostrzega w środowisku modularnym łakomy kąsek rynku, jest wydanie specjalnego eurorackowego casu (RackBrute 3U). Z jednej strony stanowi on idealną dodstawkę do powyższych syntezatorów, będąc łącznikiem z innymi modułami w formacie eurorack. Z drugiej - dzięki ciekawemu wykonaniu jest jednocześnie niezwykle mobilny.

 

 

Strona producenta:www.arturia.com

Zobacz także test wideo:
Technics EAH-A800 - bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów
Technics EAH-A800 - bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów
Wszystkim osobom dorastającym w latach 70. i 80. minionego wieku należąca do Panasonica marka Technics nieodmiennie kojarzy się z gramofonami oraz doskonałym sprzętem hi-fi.
Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó