Więcej...

Volca Mixer

09.02.2018  | Paweł Pruski
Volca Mixer

Mobilnie, budżetowo, efektywnie. Tak w największym skrócie można streścić stworzoną przez firmę Korg serię Volca. Do rodziny dołączył właśnie kolejny moduł - Volca Mixer.

Fani serii Volca z pewnością docenią najnowszą propozycję. Volca mixer pozwala w znaczący sposób uprościć pracę z pozostałymi urządzeniami wchodzącymi w skład powyższej serii. Po pierwsze Volca Mixer pozwala pozbyć się zasilaczy pozostałych urządzeń i podłączyć je bezpośrednio do mixera. Po drugie w jednym miejscu możemy sterować głośnością pozostałych modułów (za pomocą faderów). Po trzecie na każdym kanale mamy osobny filtr (LO/HI CUT).  Wymienione rozwiązania, docenią w szczególności producenci, których setup live (lu jamm’owy) oparty jest na urządzeniach Volca. Zyskuje szybkość reakcji i spontaniczność kontroli.


Do powyższych zalet możemy dodać możliwość wysyłki dźięku na zewnętrzny efekt (funkcja send) oraz synchronizacja MIDI zegarów wszystkich urządzeń. Volca Mixer posiada również wbudowane głośniczki, co pozwoli na roboczy monitoring rezultatów pracy.

Firmę Korg należy również pochwalić za dołączony zestaw akcesoriów: zasilacz, przewody zasilające, kable audio (do podłączenia 3 urządzeń). Powyższa specyfikacja jednoznacznie wskazuje na fakt, że Volca Mixer dedykowany jest wyłącznie do posiadaczy innych modułów serii Volca. Oczywiście nie można nikomu zabronić wykorzystania miksera w innych konfiguracjach, ale byłby to dość wątpliwy pomysł.


Strona producenta: http://www.korg.com/us/products/dj/volca_mix