Behringer Neutron

12.02.2018  | Piotr Lenartowicz
Behringer Neutron

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli firmy Behringer ich nowy syntezator Neutron ukaże się na rynku już w kwietniu. Za urządzenie trzeba będzie zapłacić 299$.

Informacje o planowanej dacie rozpoczęcia sprzedaży oraz cenie nowego produktu podał założyciel firmy Uli Behringer. Złośliwi przypominają, że szumnie zapowiadany Behringer D, wciąż jest trudno dostępny ale zostawmy to i przyjrzyjmy się jakie możliwości zaoferuje nam Neutron.

 

 

W ostatnim czasie firma Behringer często spotykała się z zarzutami o klonowanie starych instrumentów i właśnie Neutron ma stanowić najlepszą odpowiedź na te głosy. W tym parafonicznym syntezatorze z dwoma oryginalnymi oscylatorami 3340 zastosowano w pełni analogowy tor sygnału. Ponadto mamy do dyspozycji dwa LFO oraz delay skonstruowany w oparciu o Bucket Bridge Delay.

 

 

Dalsza analiza parametrów tego narzędzia każe postawić pytanie o to czy niebawem będziemy mieli okazje korzystać z modułów firmy Behringer. Sekcja patch (32in/240out) Neutrona sugeruje, że niemiecki producent coraz bardziej zbliża się do formatu Eurorack. Zapewne wszyscy zgodzą się, że ich wejście na ten rynek byłoby dużym wydarzeniem.

Star icon
Produkty miesiąca
Kali Audio IN-UNF - system monitorowania
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó