Behringer Neutron

12.02.2018  | Piotr Lenartowicz
Behringer Neutron

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli firmy Behringer ich nowy syntezator Neutron ukaże się na rynku już w kwietniu. Za urządzenie trzeba będzie zapłacić 299$.

Informacje o planowanej dacie rozpoczęcia sprzedaży oraz cenie nowego produktu podał założyciel firmy Uli Behringer. Złośliwi przypominają, że szumnie zapowiadany Behringer D, wciąż jest trudno dostępny ale zostawmy to i przyjrzyjmy się jakie możliwości zaoferuje nam Neutron.

 

 

W ostatnim czasie firma Behringer często spotykała się z zarzutami o klonowanie starych instrumentów i właśnie Neutron ma stanowić najlepszą odpowiedź na te głosy. W tym parafonicznym syntezatorze z dwoma oryginalnymi oscylatorami 3340 zastosowano w pełni analogowy tor sygnału. Ponadto mamy do dyspozycji dwa LFO oraz delay skonstruowany w oparciu o Bucket Bridge Delay.

 

 

Dalsza analiza parametrów tego narzędzia każe postawić pytanie o to czy niebawem będziemy mieli okazje korzystać z modułów firmy Behringer. Sekcja patch (32in/240out) Neutrona sugeruje, że niemiecki producent coraz bardziej zbliża się do formatu Eurorack. Zapewne wszyscy zgodzą się, że ich wejście na ten rynek byłoby dużym wydarzeniem.