Strymon Magneto

13.02.2018  | Paweł Pruski
Strymon Magneto

Strymon Magneto jest pogłosem taśmowym oraz looperem dedykowanym do formatu Eurorack. Moduł stanowi długo wyczekiwany debiut firmy w obrębie syntezatorów modularnych.

Firma Strymon specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości efektów gitarowych. Oprócz gitarzystów powyższe efekty bardzo często wykorzystywane są przez producentów studyjnych. Wystarczy wymienić Big Sky, który zalicza się do absolutnej czołówki efektów pogłosowych.  Nie inaczej wygląda popularność w środowisku modularnym. Efekty firmy Strymon są częstym uzupełnieniem wspomnianych systemów. Istotna różnica polega na tym, że do tej pory nie było efektu, który przybierał postać modułu eurorack. Magneto zmienia powyższy stan rzeczy i jest pierwszym krokiem Strymon w stronę Eurorack.

 

 

Oprócz obszernych możliwości edycji dźwięku, główną zaletą Magento jest możliwość patchowania różnych parametrów. Możemy za pomocą napięcia sterować praktycznie każdą funkcją modułu. Te z kolei zapowiadają się niezwykle ciekawie. Możemy regulować wieloma subtelnymi parametrami: saturacją, poziomem degradacji taśmy itp. Wszystko to, ma zdaniem producenta, wpłynąć na charakterystyczny “Vintage vibe”. Podsumowując - ruch Strymona wydaje się być słuszny. Po pierwsze sami użytkownicy formatu Eurorack domagali się aby Strymon skroił coś na miarę. Po drugie, powyższy obszar rynku jest niezwykle chłonny, a zarazem innowacyjny, co powinno przełożyć się na zysk oraz nabycie przez Strymona cennego doświadczenia.

Strona producenta: https://www.strymon.net/products/magneto/

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó