Więcej...

Czy Blipblox to najlepszy syntezator dla najmłodszych?

14.02.2018  | Piotr Lenartowicz
Czy Blipblox to najlepszy syntezator dla najmłodszych?

Z pewnością twierdząco na to pytanie odpowiedzą pracownicy firmy Playtime Engineering, która odpowiada za produkcje urządzenia. My jednak postanowiliśmy wstrzymać się z pochopnymi opiniami i przyjrzymy się mu nieco bliżej.

Trzeba przyznać, że Blipblox wygląda obiecująco. Zgodnie z informacjami prasowymi urządzenie powstało po to aby najmłodsi mogli czerpać przyjemność z generowania dźwięków bez konieczności zrozumienia samego procesu. Na pytanie czy mamy do czynienia z syntezatorem czy jednak z zabawką odpowiedź brzmi: z jednym i drugim.

 

 

Sprzęt dedykowany jest dzieciom między trzecim a ósmym rokiem życia dlatego posiada kolorowe pokrętła i guziki, które łatwo wcisnąć. Blipbox w dużej mierze składa się z plastiku a więc nie ma ryzyka, że rozpadnie się przy pierwszym uderzeniu o podłogę. Jeżeli chodzi o specyfikacje techniczne to produkt Playtime Engineering posiada m.in. osiem oscylatorów, automat perkusyjny, sekwenser oraz wejście na klawiaturę MIDI.

 

 

Jednocześnie uwagę zwraca brak precyzyjnych oznaczeń przy poszczególnych guzikach i pokrętłach przez co tak naprawdę nie wiadomo do czego służą. Prawdopodobnie dzieciom nie będzie to przeszkadzać ale z drugiej strony szkoda aby ograniczały się jedynie do losowego wciskania przycisków. Oczywiście każdy element został opisany w obszernej instrukcji obsługi ale który ośmiolatek poświęci jej choć chwilę?

Jak do tej pory firma Playtime Engineering nie podała oficjalnej informacji co do ceny urządzenia, jednak założyciel przedsiębiorstwa Troy Sheets zdradził, że będzie ona oscylowała wokół 159$. Blipbox powinien trafić na rynek w lecie tego roku.

Więcej informacji: https://blipblox.com/meet-the-blipblox/