Więcej...

Czy Blipblox to najlepszy syntezator dla najmłodszych?

14.02.2018  | Piotr Lenartowicz
Czy Blipblox to najlepszy syntezator dla najmłodszych?

Z pewnością twierdząco na to pytanie odpowiedzą pracownicy firmy Playtime Engineering, która odpowiada za produkcje urządzenia. My jednak postanowiliśmy wstrzymać się z pochopnymi opiniami i przyjrzymy się mu nieco bliżej.

Trzeba przyznać, że Blipblox wygląda obiecująco. Zgodnie z informacjami prasowymi urządzenie powstało po to aby najmłodsi mogli czerpać przyjemność z generowania dźwięków bez konieczności zrozumienia samego procesu. Na pytanie czy mamy do czynienia z syntezatorem czy jednak z zabawką odpowiedź brzmi: z jednym i drugim.

 

 

Sprzęt dedykowany jest dzieciom między trzecim a ósmym rokiem życia dlatego posiada kolorowe pokrętła i guziki, które łatwo wcisnąć. Blipbox w dużej mierze składa się z plastiku a więc nie ma ryzyka, że rozpadnie się przy pierwszym uderzeniu o podłogę. Jeżeli chodzi o specyfikacje techniczne to produkt Playtime Engineering posiada m.in. osiem oscylatorów, automat perkusyjny, sekwenser oraz wejście na klawiaturę MIDI.

 

 

Jednocześnie uwagę zwraca brak precyzyjnych oznaczeń przy poszczególnych guzikach i pokrętłach przez co tak naprawdę nie wiadomo do czego służą. Prawdopodobnie dzieciom nie będzie to przeszkadzać ale z drugiej strony szkoda aby ograniczały się jedynie do losowego wciskania przycisków. Oczywiście każdy element został opisany w obszernej instrukcji obsługi ale który ośmiolatek poświęci jej choć chwilę?

 

 

Instrument można zamówić TUTAJ.