Korg Prologue

15.02.2018  | Paweł Pruski
Korg Prologue

Prolog to polifoniczny syntezator  opracowany przez inżynierów firmy Korg. Wyposażony jest w układ analogowy wywodzący się bezpośrednio z wcześniejszych modeli oraz  nowo opracowane cyfrowe silniki oraz efekty.

Syntezator ukazał się w dwóch wersjach: 16-głosowej (model 61-klawiszowy) oraz 8-głosowej (model 49 klawiszy).

 

 

Dwa poprzednie syntezatory Korga, Monologue oraz Minilogue, do których konstrukcyjnie nawiązuje Prolog okazały się wielkim sukcesem. Relacja oferowanych  możliwości względem ceny jest strzałem w dziesiątkę. Wisienką na torcie jest ich  architektura. Fani analogowego brzmienia nie muszą zagłębiać się w skomplikowane menu - wszystkie parametry posiadają przypisane pokrętło lub przełącznik. Prologue wydaje się kontynuować ten trend. Oczywiście trudno mówić o bezpośredniej kontynuacji ponieważ oferuje znacznie większe możliwości oraz wyposażony jest w większą gamę efektów. Zasadnicza różnica polega na tym, że syntezator posiada tor analogowy połączony z cyfrowym - dwa oscylatory oraz dodatkowy oscylator w postaci Multi Engine. Procesor efektów podzielony został na dwie sekcje - pierwsza oferuje efekty modulacyjne. Druga - Delay oraz Reverb. Wyższy model posiada dodatkowo analogowy kompresor na wyjściu.

 

 

Wymienione powyżej zmiany mają oczywiście swoje przełożenie na cenę syntezatora. Wersja  16-głosowa wyceniona została na 7490.00 zł. Trudno więc mówić o budżetowym rozwiązaniu. Z drugiej strony oferowane możliwości z pewnością przekonają wielu pasjonatów syntezy z wyższej półki.

Strona producenta: http://www.korg.com/us/products/synthesizers/prologue/specifications.php

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó