Oglądamy Youtube - Cuckoo

22.02.2018  | Paweł Pruski
Oglądamy Youtube - Cuckoo

Cuckoo jest pochodzącym ze Szwecji Youtuberem. Na swoim kanale w bardzo przystępny, a zarazem merytoryczny sposób prezentuje możliwości różnych instrumentów elektronicznych. Całość podana jest w kreatywnej, wykraczającej poza nudne technikalia, formie.

Cuckoo (Andreas Paleologos)  jest jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci w obrębie muzyczno-produkcyjnej części Youtube. Niejednemu fanowi sprzętu zaoszczędził wiele godzin mozolnego studiowania instrukcji obsługi. W trakcie (przekraczających często godzinę) poradników, krok po kroku objaśnia zasadę działania danego sprzętu. Prezentuje jego możliwości, sugerując jednocześnie wiele inspirujących rozwiązań. Sztandarowym przykładem mogą być filmiki objaśniające sprzęt firmy Elektron. Osoby mające kontakt z tym sprzętem wiedzą, że np. workflow Octatrack’a (przynajmniej w pierwszym kontakcie) zdecydowanie może odstraszyć. I właśnie  tutaj z pomocą przybywa  Cuckoo, który z charakterystycznym dla siebie spokojem objaśnia kolejne aspekty sprzętu, prezentuje jego muzykalność oraz kilka sposobów konfiguracji oraz adaptacji w obrębie różnych setupów.

 

Co istotne - potencjał Cuckoo doceniają nie tylko jego widzowie. Tradycją jest, że wiele firm za pośrednictwem Cuckoo prezentuje instrumenty jeszcze przed oficjalną premierą. Dla przykładu - w ubiegłym roku mogliśmy się zapoznać z możliwościami OP-Z (Teenage Engenering) w przypadku którego nie ogłoszono jeszcze daty premiery. 

Drugim z wyróżników, jest nacisk na muzyczny aspekt filmików. Koniec końców, każdy nawet najbardziej techniczny filmik posiada liczne aspekty muzyczne. W świecie Youtube nie jest to standard. Większość znanych kanałów (poświęconych tematyce sprzętowej) ogranicza się do technikaliów. U Cuckoo często publikowane są również krótkie jamm sesion, czy też spontaniczne występy live.

Strona kanału Cuckoo: https://www.youtube.com/channel/UCOojfmX4Wq3Ww-XP_IkvviQ

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó