Więcej...

Focusrite Clarett USB

13.03.2018 
Focusrite Clarett USB

Seria interfejsów Focusrite Clarett, dotychczas podłączanych do komputera poprzez port Thunderbolt, poszerza się o modele wyposażone w złącze USB.

Na rynku pojawią się trzy nowe urządzenia z USB-C, które poszerzą ofertę o już dostępne cztery z portem Thunderbolt i 8-kanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy z przetwornikami A/C/A. W tym momencie zwolennicy produktów tej firmy, oczekujący bardziej zaawansowanych funkcjonalnie rozwiązań niż interfejsy Scarlett, mają całą gamę rozwiązań praktycznie na każdą sytuację.


Dwa pierwsze nowe interfejsy USB to typowe urządzenia desktop. Clarett 2Pre USB, zgodnie z nazwą, ma dwa wysokiej klasy przedwzmacniacze mikrofonowe charakteryzujące się parametrem EIN na poziomie -128 dB i wyjątkowo niskim poziomem zniekształceń. Do tego dochodzi też 8 wejść cyfrowych ADAT oraz wejście i wyjście MIDI. Sygnał można wyprowadzić za pomocą czterech gniazd liniowych TRS 6,3 mm oraz wyjścia słuchawkowego. Urządzenie otrzymuje napięcie z zewnętrznego zasilacza i wyposażone jest w port USB-C (odpowiedni kabel w zestawie). Clarett 4Pre USB ma 4 wejścia mikrofonowe, 4 liniowe i 8-kanałowe wejście ADAT, oferując ponadto 2 wyjścia słuchawkowe. Pozostałe funkcje są podobne jak w 2Pre USB.


Montowany w raku 1U Clarett 8Pre USB wyposażony jest w 8 wejść mikrofonowych, z których dwa znajdują się na przednim panelu. Mamy 2 wyjścia słuchawkowe, 10 wyjść liniowych, wejście i wyjście ADAT oraz S/PDIF (RCA), porty MIDI i wyjście synchronizacji wordclock BNC. Interfejs wyposażony jest we wbudowany zasilacz sieciowy.

Od pracujących 24-bitowo z próbkowaniem 192 kHz przetworników A/C/A możemy oczekiwać jakości godnej marki Focusrite, a w dołączonym pakiecie oprogramowania znajdziemy produkty firm XLN Audio, Focusrite, Softube, Ableton i Loopmasters. Warto zaznaczyć, że przedwzmacniacze we wszystkich nowych interfejsach oferują funkcję Air, której zadaniem jest podkreślanie czytelności najwyższych tonów. Urządzenia współpracują zarówno z komputerami PC, jak i Mac.

Ceny przedstawiają się następująco: za Clarett 2Pre USB zapłacimy 1.790 zł, Clarett 4Pre USB będzie kosztować ok. 2.780 zł, a Clarett 8Pre USB ok. 3.715 zł.

www.focusrite.com
www.audiotechpro.pl