Rob Papen - Go2

01.05.2018  | Paweł Pruski
Rob Papen - Go2

Go2 jest najnowszym wirtualnym syntezatorem stworzonym przez Roba Papena. W odróżnieniu od poprzednich propozycji - cechuje go prostota oraz położenie nacisku na szybkie osiąganie ciekawych rezultatów. Propozycja dla początkujących, która z pewnością zadowoli również bardziej zaawansowanych adeptów sztuki syntezy.

Rob Papen rozpoczął swoją przygodę z muzyką elektroniczną w wieku 15 lat. Zainspirowany dokonaniami Vangelisa, Klausa Schulze oraz innych tuzów klasycznej elektroniki, postanowił spróbować własnych sił w powyższej materii. Z biegiem czasu okazało się jednak, że prawdziwym powołaniem Papena nie jest tworzenie muzyki, ale instrumentów. Tak więc, po 40 latach od wspomnianego okresu, Papen ma na swoim koncie pokaźną ilość instrumentów, tworzonych głównie w postaci wtyczek VSTi. Wystarczy wymienić doskonale znane: Predator 2, Blue 2, czy Blade. Kilka dni temu do powyższego grona dołączył kolejny wirtualny syntezator - Go2.

 

 

 Pierwszoplanową cechą Go2 jest jego architektura. Pomimo lekko futurystycznej szaty graficznej, konstrukcja jest niezwykle prosta. Do dyspozycji mamy zbiór podstawowych parametrów: obwiednie, filtry, matryca modulacyjna. Syntezator wyposażony jest również w arpegiator, chorus, flanger, delay, reverb oraz pokaźną liczbę gotowych presetów (600). Brak jakichkolwiek dodatkowych "udziwniaczy". Nie oznacza to, że GO2 jest ubogim instrumentem. Wręcz przeciwnie - dzięki przemyślanej ergonomii oraz wspomnianej prostocie pozwala na tworzenie wielu interesujących brzmień. Wszystkie parametry są bezpośrednio dostępne w głównym widoku - nie musimy zagłębiać się  w kolejne, ukryte struktury. 

 

 

Go2 dostępny jest na platformie Windows oraz OSX. Na chwilę bieżącą cena wynosi: 49 euro.

Strona producenta: https://www.robpapen.com/go2.html

Zobacz także test wideo:
Technics EAH-A800 - bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów
Technics EAH-A800 - bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów
Wszystkim osobom dorastającym w latach 70. i 80. minionego wieku należąca do Panasonica marka Technics nieodmiennie kojarzy się z gramofonami oraz doskonałym sprzętem hi-fi.
Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó