Więcej...

Moog przedstawia Grandmother

16.05.2018  | Paweł Pruski
Moog przedstawia Grandmother

Grandmother to najnowszy semi-modularny w pełni analogowy syntezator firmy Moog. Konstrukcja nawiązuje do chlubnej tradycji firmy - łączy otwartość syntezatorów modularnych z konstrukcją typu standalone.

Na pokładzie Grandmother znajdziemy m.in.: dwa analogowe oscylatory (bazujące na tych użytych w Minimoog), czteropolowy filtr, generator obwiedni ASDR, LFO. Konstrukcja semi-modularna pozwala na wygodne patchowanie ze sobą różnych parametrów (41 patchpointow), oraz możliwość integracji z systemami zgodnymi ze standardem eurorack. W przypadku drugiego wariantu Moog sugeruje, co jest dość naturalnym ruchem, współpracę z Mother 32 oraz DFAM. Oczywiście podobnie jak w innych syntezatorach semi-modularnych liczba możliwych konfiguracji jest olbrzymia i zależy od systemu jakim dysponujemy, lub jaki zamierzam złożyć.

 

 

Syntezator wyposażony został również w klawiaturę (32 klawisze), sekwencer oraz arpegiator. Ponadto posiada wejście audio in, co z kolei przekłada się na możliwość podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku (gitary, innego syntezatora itp.) i wykorzystania toru Grandmother do edycji dźwięku. W tej kwestii na pewno ciekawym rozwiązaniem jest pogłos sprężynowy (bazujący na Moog 905), który również został wkomponowany w architekturę syntezatora. Zarówno pod względem modułów jak i konstrukcji jest to ukłon w stronę projektów Boba Mooga z okresu pomiędzy latami 60-70.

 

 

Opisana konstrukcja, jak również pierwsze dostępne prezentacje pokazuje, że Grandmother jest ciekawym rozwiązaniem dla eksperymentujących producentów. W szczególności zaś dla podgrupy tych, którzy cenią sobie "analogowość" instrumentu.

 

 

Sugerowana cena: 999$

Strona producenta: https://www.moogmusic.com