Więcej...

LABS to nowa seria darmowych instrumentów wirtualnych

01.06.2018  | Piotr Lenartowicz
LABS to nowa seria darmowych instrumentów wirtualnych fot. https://www.youtube.com/watch?v=Dssamz-3o2Q

Nierzadko spotykamy się z opinią, że największą zaletą darmowych narzędzi udostępnianych co jakiś czas w sieci jest ich... cena. Faktycznie, niektóre z dostępnych bezpłatnie sampli czy też wtyczek pozostawiają wiele do życzenia w kwestii jakości. Wydaje się jednak, że nowy projekt firmy Spitfire Audio zadowoli nawet najbardziej wybrednych producentów.

Zgodnie z zapowiedziami pojawiającymi się już od początku roku firma znana chociażby z oferty wysokiej jakości sampli (tworzonych m.in. z Hansem Zimmerem) będzie systematycznie i nieodpłatnie udostępniać swoje instrumenty wirtualne. Jako pierwsze pojawia się "Soft Panio"...

 

 

oraz "Strings".

 

 

Już po pierwszym odsłuchu zaproponowanych nam brzmień wiemy, że mamy do czynienia z produktem naprawdę wysokiej jakości. Dźwięki pianina zarejestrowano w londyńskim Air Edel Studio, natomiast smyczki nagrało 14 muzyków w siedzibie Spitfire Audio. Próbki rejestrowano na świetnych mikrofonach (m.in. BBC AXB1) a nad całością czuwali doświadczeni realizatorzy dźwięku.

Poszczególne pluginy są kompatybilne z najbardziej popularnymi DAW-ami - TUTAJ znajdziecie instrukcje w jaki sposób zainstalować LABS w programie z którego korzystacie. Kolejne darmowe instrumenty mają być udostępniane co miesiąc i co ważne Spitfire nie ogranicza ich używania jedynie do niekomercyjnych celów. Możemy zatem korzystać z możliwości tych narzędzi swobodnie.

Więcej informacji i download: https://www.spitfireaudio.com/labs/