Więcej...

Nowy software dla Soundcraft Vi

09.06.2018 
Nowy software dla Soundcraft Vi

Soundcraft Vi to jedne z najpopularniejszych wielkoformatowych konsolet na rynku, cenione za swoje brzmienie oraz intuicyjną i szybką obsługę. Najnowsza platforma serii Vi x000 oraz zmodernizowane do Vi x00 starsze konsolety po aktualizacji najnowszych wersji oprogramowania mają szereg istotnych zmian.

Do najważniejszych należy zaliczyć funkcję Gang, oferującą automatyczne przypisywanie kolejnych wejść/wyjść do dowolnie wybranej liczby kanałów/szyn, także w przypadku przypisywania wyjść Direct Out. Zaimplementowano znane z konsolet Studer algorytmy automiksera vMIX. Stoły Vi5/7000 dysponują czterema, a Vi1/2/3000 dwoma 16-kanałowymi algorytmami automiksu (funkcja niedostępna dla konsolet z serii x00). Pojawiła się znana z mniejszych konsole serii Si funkcja Direct Output Gain Stabilization, kompensująca zmiany wysterowania przedwzmacniaczy, niezbędna w przypadku współdzielenia sygnałów pomiędzy współpracującymi konsoletami.

Inne funkcje nowych wersji oprogramowania to m.in. możliwość zablokowania torów przyciskami F, zapis konfiguracji warstw użytkownika w każdej migawce oraz ich wyłączenie z działania automatyki. Powiększyła się grupa modeli kompatybilnych mikrofonów bezprzewodowych o AKG DMS700/800 i WMS4500, Shure ULX-D, QLX-D, Sennheiser Digital 6000. Użytkownik ma możliwość przypisania i pełnej edycji kanałów wejściowych na warstwach sekcji Master, a także możliwość dowolnego połączenia zmian warstw sekcji Master z przełączaniem warstw sekcji wejściowych za pomocą triggerów. Usprawniono też zdalną obsługę za pomocą aplikacji ViSi Remote do iPada.

Najnowsza wersja firmware dla wszystkich konsolet serii Vi x000/x00 dostępna jest bezpłatnie do pobrania na stronie producenta.

www.soundcraft.com

www.essaudio.pl

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
kwiecień 2018
Kup teraz