Więcej...

Moog będzie produkował syntezatory poza USA?

01.07.2018  | Piotr Lenartowicz
Moog będzie produkował syntezatory poza USA? fot. https://us2.campaign-archive.com

Tego zasłużonego producenta instrumentów muzycznych, podobnie jak wiele innych amerykańskich firm czekają nie lada kłopoty - wszystko z powodu nowej polityki handlowej Stanów Zjednoczonych.

Zgodnie z prawem, które ma wejść w życie 6 lipca bieżącego roku na wszystkie towary importowane z Chin zostanie nałożony dodatkowy 25% podatek. O tym jak duże szkody przyniesie to dla amerykańskich przedsiębiorstw mówili już przedstawiciele takich marek jak Harley Davidson czy General Motors. Teraz głos zabrali pracownicy Moog'a.

- Potrzebujemy Waszej pomocy - w ten sposób zaczyna się apel do użytkowników i fanów sprzętu Moog'a - Prawdopodobnie nowa polityka handlowa USA wejdzie w życie 06.07.2018 i w jej wyniku na towary sprowadzane z Chin zostanie nałożony 25% podatek. Taki podatek radykalnie zwiększy koszt budowy naszych instrumentów, co w dalszej perspektywie może oznaczać konieczność zwalniania pracowników. W najgorszym przypadku będziemy również zmuszeni przenieść naszą produkcje za granicę.

W dalszej części komunikatu amerykańscy klienci producenta proszeni są o wysyłanie listów do polityków ze swoich regionów aby uświadomić im jak wiele szkód przyniesie nowe prawo. Co prawda, jak zauważają komentatorzy jeszcze nic nie jest przesądzone i wielu z nich odbiera zapowiedzi Donalda Trumpa jedynie jako groźbę, jednak właściciele amerykańskich firm zaczynają bić na alarm.

Będziemy przyglądać się dalszemu rozwojowi wypadków a póki co TUTAJ możecie przeczytać nieco szerszą analizę tego co nowe prawo oznacza dla producentów sprzętu muzycznego.