Kolejny update dla Deluge

22.08.2018  | Paweł Pruski
Kolejny update dla Deluge

W wyniku najnowszej aktualizacji Deluge otrzymuje m.in. funkcjonalność związaną z multisamplingiem oraz dość osobliwą (wyczekiwaną przez wielu użytkowników) możliwość podglądu w próbek (waveforms).

Deluge jest obecnie jednym z najmłodszych, a zarazem najbardziej obiecujących graczy na rynku muzycznych urządzeń wielofunkcyjnych. Mimo, iż za projekt odpowiedzialna  jest niewielką nowozelandzka manufaktura (Synthstorm), na przełomie kilku lat udało się stworzyć projekt o unikatowej konstrukcji.  W kompaktowej obudowie otrzymujemy sampler, syntezator, sekwencer oraz zbiór efektów. Wszystko to zaaplikowane zostało w niezwykle przemyślany workflow, czyniąc urządzenie przenośnym studiem oraz doskonałym rozwiązaniem do prezentacji swojej twórczości w formie liveactu. Co ciekawe Deluge wyposażone jest jedynie w niewielki wyświetlacz na którym wyświetlane są przeważnie numeryczne wartości określonych funkcji. Środek ciężkości związany z obsługą parametrów przeniesiony został na 128 niewielkich padów.

 

 

Właśnie, przemyślane wykorzystanie wspomnianych padów, czyni Deluge urządzeniem wyjątkowym. Nie jest przesadą powiedzieć, że może stanowić pełnoprawną konkurencje wobec MPC Touch, czy też Octatrack. Oczywiście nie sposób porównywać tych urządzeń pod względem ich architektury, jednakże funkcyjnie można mówić o wyrównanej rywalizacji. Potrzebujemy zaprogramować sekwencję opartą na syntezie, czy też przygotować aranżację opartą na samplach - nie ma problemu. Dodatkowo za pomocą Deluge możemy również sterować innymi syntezatorami, co jest dodatkowym argumentem na rzecz wspomnianej rywalizacji.

 

 

W ostatniej odsłonie funkcjonalność urządzenia poszerzona została o możliwość multisamplingu oraz podgląd próbek dźwiękowych. Co ciekawe do uzyskania drugiej z wymienionej funkcjonalności, projektanci z Synthstorm wykorzystali również siatkę padów.

 

Zobacz także test wideo:
Black Lion Audio Seventeen - jednokanałowy kompresor FET
Black Lion Audio Seventeen - jednokanałowy kompresor FET
„Seventeen nie jest kompresorem typu 1176, na którym nagrywał Twój dziadek”, jak możemy przeczytać w opisie produktu. Świetnie, a zatem czym jest?

 

Strona producenta: https://synthstrom.com/product/deluge/
Cena: 899 $

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó