Firma Dave Smith Instruments wraca do nazwy Sequential

04.09.2018  | Piotr Lenartowicz
Firma Dave Smith Instruments wraca do nazwy Sequential fot. https://www.sequential.com

Firma Dave Smith Instruments postanowiła uczcić 40-rocznice powstania legendarnego Sequential Circuits Prophet-5 w dość nietypowy sposób, bo z tej okazji przeprowadzono całkowity rebranding marki i od teraz funkcjonuje ona pod starą/nową nazwą Sequential.

- Powstanie instrumentu Sequential Circuits Prophet-5 bez wątpienia było kamieniem milowym w historii syntezatorów - mówi sam Dave Smith - Uważam, że 40 rocznica tego wydarzenia to odpowiedni moment aby historia naszej firmy zatoczyła koło i dlatego zdecydowaliśmy się powrócić do nazwy Sequential. Zależało mi na tym aby podkreślić, że nasze produkty są efektem pracy całego zespołu a nie jedynie owocem mojego zaangażowania - dodaje.

Firma Sequential powstała w 1974 roku a cztery lata później podczas targów NAMM zaprezentowano instrument Prophet-5, który był pierwszym w pełni programowalnym syntezatorem polifonicznym. Urządzenie bardzo szybko zdobyło popularność wśród muzyków i z powodzeniem konkurowało z produktami takich firm jak Moog, ARP czy Oberheim. - Zapotrzebowanie na nasz produkt było ogromne! Przez kilka lat od jego premiery nie mogliśmy nadążyć z realizacją zamówień - Dave Smith wspomina tamten czas.

Jak pamiętamy w 2015 roku prezes firmy Yamaha, Takuya Nakata w geście dobrej woli przekazał prawa do nazwy Sequential jej pomysłodawcy - Już wtedy postanowiłem, że wrócimy do tej nazwy - zapewnia Dave Smith - Teraz w końcu nadszedł dobry moment, żeby to zrobić. Najważniejszy jest fakt, że mamy teraz ten sam entuzjazm i motywacje do tworzenia jeszcze bardziej kreatywnych rozwiązań jak 40 lat temu. Sequential wrócił i jest silny jak nigdy wcześniej - powiedział założyciel oraz szef tej zasłużonej marki na jej oficjalnej stronie internetowej.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

 

Na obchodach 40 rocznicy powstania Propheta-5 pojawiło się wielu zacnych gości. Od lewej Tom Oberheim, Roger Linn, Dave Smith, Dave Rossum oraz John Chowning(fot. https://www.sequential.com/2018/08/sequential-celebrates-prophet-5-40th-anniversary/)

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó