Grające obiekty - Playtronica

05.09.2018  | Paweł Pruski
Grające obiekty - Playtronica

Uczenie nowych technologii nie jest łatwym zadaniem. Usłyszenie na lekcjach muzyki czym jest np. syntezator pozostaje niedoścignionym marzeniem. Jedną z misji Playtronica jest zmiana wskazanego stanu rzeczy.

Edukacja muzyczna dzieci jest niezwykle ważnym tematem. Nie wchodząc w analizę bieżącego stanu rzeczy, mamy do czynienia z dość ciekawym zjawiskiem. Gigantyczna część brzmień funkcjonujących w obrębie tzw. muzyki popularnej to brzmienia syntetyczne. Tymczasem na standardowej lekcji muzyki brak jakiegokolwiek, nawet pobieżnego objaśnienia skąd biorą się wspomniane dźwięki. W związku z powyższym na rynku pojawia się coraz więcej inicjatyw mających edukować najmłodszych w obrębie szeroko rozumianej muzyki elektronicznej.

 

 

Playtronica jest międzynarodową firmą (której trzon mieści się w Rosji), zajmującą się tworzeniem prostych narzędzi wspierających nauczanie dzieci. W większości przypadków są to stosunkowo proste układy wykorzystujące zamykanie obwodu elektrycznego.

 

 

W konsekwencji bazując na niezwykle prostych rozwiązaniach mamy możliwość tworzyć ciekawe interaktywne instalacje. Możemy wykorzystywać przeróżne przedmioty, a następnie za ich pomocą tworzyć muzykę. Jak nietrudno się domyślić powyższa metoda jest prawdziwym kluczem do sukcesu w obszarze edukacji dzieci.  Zaproponowana interakcja jest niezwykle naturalna oraz intuicyjna, co przekłada się na zaciekawienie. Miejmy nadzieje, że w przyszłości pojawi się jeszcze więcej projektów podobnych do tych proponowanych przez Playtronica.

Strona producenta: http://playtronica.com/

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó