Spotify otwiera się na niezależnych artystów

23.09.2018  | Piotr Lenartowicz
Spotify otwiera się na niezależnych artystów fot. https://uctangerine.com

Od teraz każdy artysta będzie mógł samodzielnie wgrać swoje utwory na tą największą platformę streamingową i to za darmo. Spotify znowu zamierza zrewolucjonizować rynek muzyczny.

Co prawda opcja "Spotify for Artists" jak narazie dostępna jest jedynie w wersji beta i dotyczy ona tylko twórców ze Stanów Zjednoczonych, jednak trudno przypuszczać żeby w niedalekiej przyszłości zarządzający Spotify nie zdecydowali się rozszerzyć tej możliwości na inne kontynenty. Dlaczego? Bo to bardzo prosty pomysł a jednocześnie ten z kategorii "zmieniających grę".

fot. https://artists.spotify.com

Do tej pory umieszczenie naszej muzyki na platformach streamingowych wymagało kontaktu z dystrybutorami lub też korzystania z platform podobnych do LANDR. Natomiast teraz dostajemy możliwość wgrania kawałka niemalże z poziomu aplikacji. Długofalowe skutki tego kroku są jeszcze trudno do przewidzenia, jednak wiemy kto może stracić na tym najmocniej - SoundCloud, który wygrywał do tej pory tym, że dawał zupełnie nieznanym artystom nieograniczone możliwości dzielenia się swoją twórczością. Spotify wychodzi naprzeciw niezależnym muzykom, którzy niekoniecznie chcą współpracować z dużymi wytwórniami a zależy im jedynie na dotarciu do jak największej liczby odbiorców. Niedawno opisywaliśmy "type beats" i "leasing beats", jako ciekawą alternatywę dla producentów starających się przebić do mainstreamu a teraz światowy gigant w dziedzinie streamingu daje do ręki twórcom kolejne narzędzie. Kiedy faktycznie już będziemy je posiadać to pozostanie jedynie odpowiednio je wykorzystać.

Więcej szczegółów: https://artists.spotify.com/blog/now-in-beta-upload-your-music-in-spotify-for-artists

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó