Nowa aktualizacja programu Reason

26.09.2018  | Paweł Pruski
Nowa aktualizacja programu Reason

Właśnie ukazała się najnowsza aktualizacja programu Reason (10.2). Zgodnie z przewidywaniami zmiany dotyczą głównie kosmetyki, jednak na liście pojawiło się również kilka funkcji, które z pewnością ułatwią pracę z programem.

Wcześniejsza aktualizacja programu miała miejsce w połowie maja. Podążając tropem Ableton Live, programiści z Propellearheads postanowili nadrobić zaległości i wprowadzić kilka poprawek w obrębie podstawowych funkcji Reasona. Dla osób nie pracujących na co dzień z programem lista zmian może wydać się dość trywialna, jednak producenci, regularnie korzystają z programu z pewnością je docenią. Wprowadzono wygodniejsze dodawanie kolejnych efektów oraz instrumentów (z pozycji edytora audio/MIDI). Dodano możliwość zgrupowanego działania w obrębie miksera (grupowanie śladów). Pojawiła się również możliwość jednoczesnej edycji kilku śladów MIDI (funkcjonalność, która zawitałą również w najnowszej wersji Ableton Live).

Wymienione zmiany są kolejnym krokiem w dobrym kierunku. Jednak dla osób pracujących w Reasonie w sposób hybrydowy (za pomocą protokołu ReWire) nadal nie jest to argument na rzecz całkowitej przesiadki. Będąc przyzwyczajonym np. do niezwykłej elastyczności pracy z plikami typu wav, którą oferuje Ableton, Reason pozostaje dość trudną alternatywą. Być może jest to tylko siła przyzwyczajeń i być może jeden z elementów wpisanych w filozofię Propellerheads. Tak czy owak, najnowsza aktualizacja jest darmowa i zdecydowanie warto z niej skorzystać.

Strona producenta: https://propellerheads.se

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó