Więcej...

Arturia KeyLab MKII

06.10.2018 
Arturia KeyLab MKII

Pojawiła się nowa wersja kontrolera MIDI klasy premium KeyLab, która od klasycznego już poprzednika różni się uproszczoną obsługą, dostępnością „sprytnych” funkcji dla pakietu KeyLab Essential i nowymi możliwościami zwiększającymi zakres kontroli.

Urządzenie obsługuje MIDI przez standardowe porty DIN-5 oraz USB, mogąc także pracować jako sterownik programów DAW akceptujących protokoły MCU oraz HUI. Dostępne jest w wersji 49- i 61-klawiszowej z półważonym manuałem reagującym na szybkość nacisku oraz siłę docisku klawisza. Obudowa jest całkowicie metalowa, wykonana z aluminium. Metalowe są także kółka odstrojenia i modulacji. Dzięki czterem wyjściom i jednemu wejściu CV kontroler pozwala na współpracę z procesorami oraz instrumentami sterowanymi analogowo. Na przyciski sterowania napędem można nałożyć magnetyczną nakładkę z opisami do dziesięciu różnych programów DAW. Wśród manipulatorów znajdziemy podlegające konfiguracji enkodery, przyciski z podświetlaniem RGB oraz suwaki, które można obsługiwać w trzech warstwach/bankach. Dostępne są także klasyczne pady – podświetlane i reagujące na szybkość oraz siłę nacisku. Do KeyLab MKII możemy podłączyć pedały wybrzmiewania i ekspresji, jak też trzy inne przyciski nożne. Konfiguracji kontrolera dokonuje się z wykorzystaniem 32-pozycyjnego ekranu LCD.

Urządzenie może pracować w trybie DAW, Analog Lab oraz trybie zdefiniowanym przez użytkownika. W pakiecie otrzymujemy zestawy Analog Lab 3 oraz Piano V 2. Za kontroler z 49-klawiszowym manuałem zapłacimy 1.990 zł, a za wyposażony w 61 klawiszy o 300 zł więcej, czyli 2.190 zł.

www.arturia.com
www.audiotechpro.pl