Więcej...

Novation SL MkIII

27.11.2018 
Novation SL MkIII

Trzecia odsłona flagowego kontrolera SL to urządzenie, które jako centralny element naszego studia może obsługiwać wszystkie Twoje urządzenia zewnętrzne oraz oprogramowanie DAW wraz z wtyczkami i wirtualnymi instrumentami.

Kontroler dostępny w wersji z 49- i 61-klawiszowym syntezatorowym manuałem półważonym, ma 16 podświetlanych padów RGB, 8 enkoderów, 8 suwaków i 6 przycisków do sterowania transportem. Obsługę ułatwia pięć kolorowych ekranów TFT; wyjątkowo interesująco prezentuje się też funkcja oświetlanych diodami RGB klawiszy manuału. Kontroler wyposażony jest w złącze USB, trzy gniazda MIDI DIN-5, dwa gniazda do podłączenia kontrolerów nożnych oraz trzy gniazda napięciowe: dwa wejścia CV/Gate i wyjście Clock.

Istotnym elementem jest 8-ścieżkowy sekwencer, który możemy programować w czasie rzeczywistym, z uwzględnieniem kwantyzacji, lub krokowo – po 128 kroków na ścieżkę. Sekwencer może pracować w tempie od 40 do 240 BPM z regulacja parametru Swing. Mamy dostęp do 16 typów skal, transpozycji chromatycznej i oktawowej oraz podziału klawiatury na 8 stref. W pakiecie znajduje się program Ableton Live Lite oraz 4 GB sampli Loopmasters.

Model 49 SL MkIII kosztuje 2.600 zł, a za większy 61 SL MkIII zapłacimy 3.100 zł.

www.novationmusic.com
www.audiotechpro.pl