AKAI Fire - kontroler dedykowany FL Studio

01.12.2018 
AKAI Fire - kontroler dedykowany FL Studio

Jakiś czas temu pisaliśmy o pewnych przeciekach (TUTAJ), które sugerowały, że powstaje tego typu urządzenie a teraz znamy już wszystkie szczegóły. Firma AKAI, we współpracy z Image Line, stworzyła pierwszy kontroler sprzętowy dedykowany dla programu FL Studio, współpracujący z komputerami PC i Mac.

Zaprojektowano go z myślą o usprawnieniu pracy oraz bezpośredniej obsłudze podstawowych funkcji programu. Kontroler ma matrycę dynamicznych padów RGB w układzie 4x16, integrując się z FL Studio bez konieczności dodatkowego mapowania. Dzięki niemu obsługa menu Rack, Browser, Tool Bar i Playlist odbywa się bez potrzeby korzystania z myszy, a wyświetlacz OLED ułatwia przeglądanie, zarządzanie plikami, menu oraz parametrami sesji.

Korzystając z Fire można sprawnie tworzyć patterny i ścieżki, wprowadzać rytmy do sekwencera krokowego i pracować w trybie Performance. Oddzielne przyciski transportu dają pełną kontrolę nad standardowymi funkcjami odtwarzania, nawigacji i nagrywania. Użytkownik ma do dyspozycji cztery banki czterech pokręteł reagujących na dotyk, umożliwiających podgląd i regulację wartości parametrów kanału, miksera i parametrów użytkownika. Do FL Studio można podłączyć jednocześnie do 4 kontrolerów, tworząc matrycę 8x32. Wraz ze sterownikiem otrzymujemy program FL Studio Fruity Fire, czyli najprostszą wersję tej aplikacji zawierającą niezbędne funkcje do pracy w obrębie MIDI.

Cena AKAI Fire to 888 zł.

www.akaipro.com
www.audiostacja.pl

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
listopad 2018
Kup teraz
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó