Więcej...

Nowy procesor SSL Fusion

02.12.2018 
Nowy procesor SSL Fusion

Fusion jest całkowicie analogowym urządzeniem w obudowie 2U, wyposażonym w pięć nowych modułów do obróbki dźwięku w sposób pozwalający uzyskać interesujący charakter brzmieniowy, typowy dla rozwiązań analogowych.

Vintage Drive to nieliniowy wzmacniacz częstotliwości harmonicznych wyposażony w regulatory Drive i Density, za pomocą których ustawiamy poziom saturacji dźwięku i subtelnej kompresji analogowej Violet EQ jest dwupasmowym korektorem z minimalnym przesunięciem fazowym – pierwszym tego typu stworzonym przez SSL od 25 lat.

Starannie zaprojektowany układ pozwala na półkową regulację w zakresie 9 dB, przy możliwości wyboru jednej z czterech częstotliwości dla każdego z filtrów. Intrygująco prezentuje się High Frequency Compressor, którego zadaniem jest obróbka dynamiki wysokich częstotliwości dla wyeliminowania szorstkości i wprowadzenia taśmowego charakteru brzmieniowego. Pracujący w trybie Mid-Side Stereo Image pozwala uzyskać optymalną szerokość obrazu przestrzennego, a SSL Transformer wprowadza charakterystyczną saturację niskich częstotliwości oraz przejrzystość w zakresie najwyższych.
Spodziewana cena nowego procesora SSL będzie oscylować w okolicach 9.000 zł.

www.solidstatelogic.com
www.audiotechpro.pl