Więcej...

Odwiedzamy Kickstarter - ContinuuMini

04.12.2018  | Paweł Pruski
Odwiedzamy Kickstarter - ContinuuMini

ContinuuMini to mniejszy brat Continuum Fingerboard. Podobnie jak on oferuje dość nietypowy sposób grania na instrumencie a w zamyśle konstruktorów ma zbliżyć instrument elektroniczny do akustycznych.

Po raz kolejny postanowiliśmy odwiedzić portal Kickstarter - tym razem w oko wpadł nam syntezator ContinuuMini. Za produkt odpowiedzialna jest oczywiście firma Haken Audio, która od kilkudziesięciu lat rozwija koncept oparty na wielopłaszczyznowej ekspresji grania na instrumencie. Innymi słowy produkowane instrumenty, dzięki zastosowanej technologii pozwalają na grę zbliżoną do tej jaka jest możliwa na instrumentach akustycznych. Sztandarowym produktem firmy jest Continuum Fingerboard, który zamiast standardowej klawiatury posiada elastyczną membranę, rejestrującą (wielopłaszczyznowo) ruchy palcami podczas grania. Urządzenie z jednej strony dość niszowe (głównie ze względu na cenę), z drugiej wielu artystów doceniło niepowtarzalny sposób gry na instrumencie. Obecnie na portalu Kickstarter, trwa zbiórka na mniejszą wersję Fingerboard - ContinuuMini.

Urządzenie jest już w pełni gotowe i w bieżącym miesiącu osoby, które jako pierwsze dokonały wpłaty za pomocą Kickstartera otrzymają swoje egzemplarze. ContinuuMini może pełnić rolę kontrolera MIDI jak również autonomicznego syntezatora. W drugiej konfiguracji możemy korzystać z wbudowanych presetów, które pozwalają nam na grę opartą na różnych brzmieniach. Sposób grania zbliżony jest do tego, który oferuje Fingerboard. Mniejsza wersja posiada panel dotykowy (nie membranę), który jest odpowiednikiem 2.5 oktawowej klawiatury. Po wprowadzeniu do sprzedaży produkt kosztować będzie 899$. Cena jest mniejsza od tej jaką zapłacimy za większego brata (prawie 5 tyś $), jednak warto zwrócić uwagę na sterowanie, które mimo ciekawej konstrukcji wydaje się być nieco uboższe niż we wspomnianym Fingerboard  (głównie ze względu na brak membrany).

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.