Więcej...

Nowy DAW online - Amped Studio 2.0

04.12.2018 
Nowy DAW online - Amped Studio 2.0

Tworzenie muzyki online zaczyna przybierać coraz bardziej wyraziste kształty między innymi za sprawą Amped Studio – nowego programu DAW. Można z niego korzystać bezpłatnie albo w ramach subskrypcji wynoszącej 4,99 USD miesięcznie, uwzględniającej dostęp do dodatkowych materiałów i instrumentów.

Możliwości tego działającego online oprogramowania nie są ograniczone mocą komputera – można z niego korzystać bez względu na platformę, mając odpowiedniej jakości łącze internetowe oraz przeglądarkę Chrome. Amped Studio obsługuje ślady audio i MIDI w taki sam sposób, jak konwencjonalne programy DAW. W obecnej wersji pozwala korzystać z własnych instrumentów w technologii WAM (Web Audio Module), którymi są znane wtyczki OBXD oraz Dexed. Niebawem mają się pojawić kolejne. W Amped Studio zaimplementowano rozpoznawanie wysokości dźwięku oraz tempa (Hum i Beatz), pozwalające na nagrywanie własnych pomysłów i ich konwersję do postaci MIDI.

Uruchomienie aplikacji wymaga wcześniejszego zarejestrowania swojego adresu e-mail oraz jego potwierdzenia. Amped Studio działa dość sprawnie, udostępniając szereg gotowych elementów, na bazie których można kreować własne kompozycje. Można też programować partie MIDI, eksportować pliki i zapisywać sesje – tak jak w przypadku standardowych programów DAW.

https://ampedstudio.com