Więcej...

Avalon Emerson zakłada Buy Music Club

22.12.2018 
Avalon Emerson zakłada Buy Music Club fot. https://youtu.be/6FWLMjWuqsM

Jak wiadomo koniec roku to czas niekończących się podsumowań oraz zestawień. Pewnym odświeżeniem tej stale powtarzającej się formuły jest inicjatywa Avalon Emerson, która z grupą przyjaciół założyła stronę Buy Music Club.

Pochodząca z USA producentka w ten sposób opisuje motywacje stojące za Buy Music Club - Chciałam jedynie przygotować listę moich ulubionych utworów z 2018 roku wraz z bezpośrednimi linkami do portalu Bandcamp, tak aby każdy mógł dany numer kupić. Razem z przyjaciółmi szybko doszliśmy do wniosku, że dobrym pomysłem byłoby udostępnienie takiej opcji innym - mówi Avalon Emerson. Faktycznie, na stronie Buy Music Club każdy może przygotować swoją playlistę z kawałkami prosto z serwisu Bandcamp. Dlaczego ten fakt jest aż tak istotny?

- Jako DJ-e ale też fani muzyki tanecznej nie ograniczamy się jedynie do słuchania muzyki w serwisach streamingowych ale również kupujemy nagrania, które nas interesują - jeszcze raz Avalon Emerson - Bandcamp jest aktualnie najbardziej sprawiedliwym dostawcą muzyki online, więc poszukiwanie oraz nabywanie utworów z tego źródła jest świetnym sposobem na wsparcie niezależnych artystów - tłumaczy artystka na co dzień mieszkająca w San Francisco.

Na stronie Buy Music Club możemy znaleźć zatem playlisty przygotowane przez uznane serwisy muzyczne takie jak FACT czy Resident Advisor ale również samych artystów - swoje zestawienia przygotowali m.in. Four Tet, duet Mount Kimbie oraz sama Avalon Emerson. Nowe playlisty pojawiają się codziennie i to naprawdę ogromna ilość fantastycznej muzyki.

My również przygotowaliśmy listę najciekawszych rodzimych wydawnictw w 2018 roku. To nie jedyne podsumowanie ostatnich 12 miesięcy jakie znajdzie się na naszych łamach - zaraz po Świętach opublikujemy obszerny materiał w którym razem z kilkunastoma producentami oraz promotorami postaramy się odpowiedzieć na pytanie o to jaki był kończący się już powoli 2018 rok.