Więcej...

IPadowy edytor dla Novation MiniNova

26.12.2018  | Paweł Pruski
IPadowy edytor dla Novation MiniNova

W połowie grudnia ukazała się dedykowana dla MiniNova nakładka do aplikacji MIDI Designer Pro. W konsekwencji posiadacze iPada mogą kontrolować parametrami wspomnianego syntezatora za pomocą tabletu.

Mimo iż od premiery MiniNova minęło już prawie siedem lat jest to nadal jeden z najlepiej sprzedających się syntezatorów. Swoją popularność zawdzięcza połączeniu kilku istotnych cech: kompaktowości, brzmienia oraz ceny. Dlatego też nie dziwi, że MiniNova jest częstym gościem domowych studiów nagrań, czy też scenicznych setupów.

Syntezator posiada rozbudowaną architekturę oraz intuicyjne sterowanie. Na przełomie wspomnianych lat nie zabrakło jednak głosów, że edycja niektórych parametrów nie jest zbyt wygodna. Problem polega na konieczności zagłębiania się w kolejne poziomy menu i zmienianiu wybranych parametrów. Bądź co bądź nie jest to syntezator, który posiada wszystkie parametry "na wierzchu". Dzięki opublikowanej w połowie grudnia nakładce do programu MIDI Designer Pro może okazać się, że liczba osób krytycznie postrzegających wspomnianą architekturę zmaleje.

Dzięki wspomnianej nakładce 98% parametrów możemy teraz edytować z pokładu iPada. Innymi słowy nie musimy już podróżować po różnych zakątkach menu - każdy parametr dostępny jest "pod ręką" producenta.

Nakładkę można pobrać ze strony: https://mididesigner.com/qa/7100/novation-mininova-synth-editor-full-engine-access-haq-attaq

MIDI Designer Pro: https://itunes.apple.com/app/midi-designer-pro-2/id492291712?mt=8