Więcej...

simpliChords - aplikacja muzyczna dla każdego

08.01.2019 
simpliChords - aplikacja muzyczna dla każdego

Rynek aplikacji, również muzycznych dedykowanych systemowi operacyjnemu iOS rozwija się wręcz w niepohamowanym tempie. Ostatnio naszą uwagę zwróciła aplikacja o nazwie simpliChords, która została stworzona przez "doświadczonego programistę oraz niedoświadczonego muzyka", jak sam tytułuje się Wojciech Kokoszka. Przyjrzyjmy się zatem temu narzędziu.

- Aplikację simpliChords napisałem dlatego, że rozpoczynając przygodę z muzyką potrzebowałem czegoś co pozwoli mi szybko dostosować się do tonacji granego utworu bez znajomości skal, a konkurencyjne aplikacje nie spełniały moich oczekiwań - powiedział nam Wojciech Kokoszka. Stworzone przez niego narzędzie okaże się pomocne dla każdego kto nie jest gruntownie wykształconym i doświadczonym muzykiem. Aplikacja oferuje bogatą listę skal i akordów oraz ciekawe udźwięcznienia (znane z twórczości takich tuzów jak Herbie Hanckock czy Kenny Barron).

Chcemy stworzyć utwór w tonacji Fis-dur? - Nic prostszego! Wystarczy wybrać tonację Fis, rodzaj skali ustawić na Dur, a wszystkie pasujące nuty oraz akordy zostaną wyświetlone na wirtualnej klawiaturze oraz w formie dużych i czytelnych przycisków poniżej - tłumaczy pomysłodawca aplikacji simpliChord. - Wisienką na torcie, i to z pewnością wyróżnia simpliChords na tle podobnych aplikacji, jest możliwość zapisywania własnych zestawów akordów co razem z możliwością podłączenia telefonu czy tabletu kablem USB-MIDI do ulubionego syntezatora czy elektrycznego pianina pozwoli grać akordami także tym, którzy nie są wirtuozami instrumentu - dodaje Wojciech Kokoszka.

Podstawowa wersja aplikacji jest darmowa, jednak aby skorzystać ze wszystkich wspomnianych wyżej opcji trzeba wyposażyć się w simpliChords Pro. Dzięki uprzejmości producenta tego narzędzia przekazujemy specjalne kody dzięki którym możecie zupełnie bezpłatnie skorzystać z pełnej wersji aplikacji.

K74JYL7T6XMK
NPRWK9JWY4Y9
K7YML7TMPT4

Aplikacje znajdziecie TUTAJ.