Więcej...

Synapse Audio DUNE 3

10.01.2019 
Synapse Audio DUNE 3

Po wielu miesiącach oczekiwania światło dzienne ujrzał wreszcie najnowszy syntezator DUNE 3, który jest znacząco bardziej funkcjonalny niż jego poprzednik DUNE 2.

Najważniejszą funkcją nowego instrumentu jest pełna obsługa syntezy wavetable wraz dedykowanym edytorem pozwalającym przetwarzać istniejące i tworzyć własne tablice próbek. Edytor działa zarówno graficznie jak i algorytmicznie, udostępniając wszystkie funkcje typowe dla edytorów audio. Zastosowano zupełnie nowe oscylatory, które oprócz syntezy wavetable obsługują też syntezę analogową i FM. Przy pełnej polifonii można uruchomić do 8.320 oscylatorów w trybie unison, co pozwala uzyskać niesamowicie nasycone brzmienie. W trybie Swarm uzyskujemy rozszerzoną brzmieniowo strukturę supersaw, w której każdy oscylator ma własną, subtelną modulację.


Podwójny filtr wielofunkcyjny to kolejna nowość. Filtry mogą pracować szeregowo i równolegle w trybie miksu, a ich kolekcja poszerzyła się o modelowany analogowo filtr z bezlatencyjnym sprzężeniem oraz filtry typu formant/vowel i phaser. Na pokładzie znajdziemy dwa arpeggiatory, które oprócz wszechstronnego programowania pozwalają na import plików MIDI, a także na stosowanie funkcji losowych. Doszły nowe algorytmy efektów, w tym korektor graficzny GQ-7, jako moduł w formacie Propellerhead Rack Extension dla Reasona dedykowany do pracy w torze masteringu, oraz dwa nowe korektory parametryczne. Trzeba też wspomnieć o wyjątkowym pogłosie Shimmer Hall.

Instrument w formatach VST, AU i AAX dla Windows i Mac kosztuje 179 USD.

www.synapseaudio.com