Nowości od Korga - Volca Modular oraz Volca Drum

16.01.2019  | Paweł Pruski
Nowości od Korga - Volca Modular oraz Volca Drum fot. https://www.factmag.com/2019/01/15/korg-volca-modular-volca-drum-announced

Rodzina urządzeń z serii Volca została wzbogacona o dwóch nowych członków: Modular - mikro modularny syntezator oraz Drum - syntezator perkusyjny.

Firma Korg postanowiła nie czekać z premierą swoich urządzeń do zbliżających się targów NAMM 2019 i już teraz zaprezentowała kilka nowości. Znajdziemy wśród nich dwa nowe urządzenia z serii Volca. Urządzenia są integralną częścią wspomnianej serii - również mamy do czynienia z niewielkim gabarytem oraz pełną mobilnością (zasilanie bateryjne).

Pierwsze z nich - Volca Modular jest ukłonem w stronę rosnącej popularności jaką odnotowują syntezatory modularne. W odwiecznym podziale west coast oraz east cost, Korg postanowił stanąć po stronie west coast, czyli podejściem reprezentowanym przede wszystkim przez Buchlę.

Sprzęt jest ukłonem w stronę użytkowników, którzy lubią eksperymentować z dźwiękiem. Semimodularna konstrukcja oprócz gotowych bloków oferuje możliwość samodzielnego patchowania różnych elementów (50 patch pointów łączących 8 modułów). W najogólniejszym podziale Volca Modular składa się z sekcji syntezy, efektów oraz sekwencera. Przy tworzeniu brzmienia wykorzystujemy dwa oscylatory VCO, 2 generatory obwiedni oraz efekt.

Orientacyjna cena syntezatora określona została na 750 zł.

Druga z premierowych "Volek" - Drum - to jak sama nazwa wskazuje maszyna perkusyjna - precyzując jest to cyfrowy syntezator perkusyjny (6-głosowy). Każdy z dźwięków tworzony jest o wybrane przebiegi oscylatora oraz różne typy modulacji (wysokości dźwięku, obwiedni itd). Dzięki zastosowanemu silnikowi DSP urządzenie oferuje dość specyficzny zestaw brzmień, tworzący niepowtarzalny charakter Volca Drum. Podobnie jak w innych urządzeniach z serii Volca do dyspozycji mamy również sekwencer.

Szacowana cena urządzenia: 599 zł

Strona producenta: https://www.korg.com/us/products/dj/volca_modular/

Star icon
Produkty miesiąca
Kali Audio IN-UNF - system monitorowania
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó