Teenage Engineering w świecie modularów

21.01.2019  | Paweł Pruski
Teenage Engineering w świecie modularów

Po ubiegłorocznej premierze OP-Z, firma Teenage Engineering nie zwalnia tempa i właśnie zaprezentowała nowe Pocket Operatory - tym razem w wersji modularnej.

Jak nietrudno się domyśleć zaproponowane przez Teenage Engineering urządzenia nie są typowymi modułami - nie są to propozycje w formacie Eurorack, lecz autorskie konstrukcje oparte na własnym pomyśle. Jak przystało na serię Operator - projekt posiada specyficzny design, rozmiary oraz funkcjonalność. Każdy z syntezatorów sprzedawany jest w formie do samodzielnego złożenia.

Na chwilę bieżącą modularny projekt obejmuje dwa syntezatory. Pierwszy nosi nazwę Pocket Operator Modular 170. Jest to monofoniczny syntezator, na który składa się łącznie 9 modułów, które jak przystało na modular, możemy patchować za pomocą kabelków. Cena urządzenia to 399 euro.

Drugi (Pocket Operator Modular 400) jest nieco większym urządzeniem (16 modułów) i wyceniony został na 549 euro. Syntezator możemy wyposażyć w dedykowaną klawiaturę (CV/gate), którą można nabyć w osobnym zestawie. Podobnie jak w pozostałych pocket operatorach, również tutaj nie straciliśmy mobilności - oba zestawy zasilane są bateriami. Warto również wspomnieć, że syntezatory posiadają otwartą architekturę - Teenage Engineering zapowiedziało już sprzedaż dodatkowych modułów w jakie będziemy mogli doposażyć zestawy.

Strona producenta: https://www.teenageengineering.com/products/po/modular

Star icon
Produkty miesiąca
Kali Audio IN-UNF - system monitorowania
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó