Więcej...

MOTU Digital Performer 10

15.02.2019 
MOTU Digital Performer 10

Znacząca większość najpopularniejszych programów DAW dostępna jest już w wersji 10 (w tym Cubase, Reason, Ableton Live i Waveform), a zatem przyszła pora także na jeden z najbardziej zasłużonych systemów tego typu, jakim jest MOTU Digital Performer.

Twórcy tej aplikacji postanowili zaimplementować w niej to, co znajdziemy np. w Ableton Live i Bitwig, czyli widok aktywatora klipów. W oknie Clip możemy umieszczać zarówno klipy MIDI jak i audio, z uwzględnieniem doskonale wszystkim znanego podziału na sceny i kolumny.

Ciekawie prezentuje się funkcja Clip Queue, pozwalająca na ustawianie kolejności odtwarzania klipów, czego można dokonywać także w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem sekcji Now playing. Użytkownik może sprawnie przechodzić z okna projektu do okna klipów. Za dopasowanie tempa klipów audio odpowiada technologia ZTX Pro, współpracująca z opcją Beat Detection, pozwalającą wykrywać BPM materiału audio.

W ramach pakietu dostępnych instrumentów znajdziemy zupełnie nową bibliotekę 5 GB multisampli instrumentów akustycznych, syntezatorów, pętli i fraz – wszystko czego potrzeba do współczesnej produkcji muzycznej.

www.motu.com
www.lauda-audio.pl