Więcej...

Polifonia w formacie Eurorack - nowe moduły firmy Doepfer

06.03.2019 
Polifonia w formacie Eurorack - nowe moduły firmy Doepfer

Nowe moduły firmy Doepfer pozwalają w prosty i ekonomiczny sposób wprowadzić do systemu Eurorack polifonię. Po zapowiedziach na NAMM 2019 właśnie trafiły do sprzedaży.

Osoby zajmujące się syntezatorami modularnymi doskonale wiedzą jak karkołomnym przedsięwzięciem jest stworzenie systemu oferującego polifonię. Przewrotnie w świecie syntezatorów typu standalone, polifonia oferowana jest nawet w dość budżetowych urządzeniach. W formacie Eurorack wiąże się ze sporą inwestycją polegającą w większości przypadków na duplikowaniu kolejnych oscylatorów, obwiedni, filtrów, wzmacniaczy itd. W swojej najnowszej serii modułów Doepfer postanowił wyjść naprzeciw użytkownikom, którzy chcieliby aby w ich systemach zagościła polifonia. 

Istotne jest to, że wraz z otrzymaniem polifonii nie tracimy możliwości modulacji poszczególnych parametrów. Moduły posiadają gniazda CV / Gate dające nam dostęp do wybranych funkcji modułów. Na chwilę bieżącą do sprzedaży trafiły moduły: A-111-4 Quad VCO (oparty na czterech oscylatorach), A-132-8 Octal Poly VCA (“czterokanałowy” wzmacniacz VCA),  A-141-4 Quad Poly VCADSR (cztery generatory obwiedni), A-105-4 Quad Poly SSI VCF (polifoniczny filtr).

Strona producenta: http://www.doepfer.de/home_e.htm