Więcej...

Karoryfer Big Rusty Drums

07.03.2019 
Karoryfer Big Rusty Drums

Zygmunt Szpaderski, doskonale znany perkusistom w całej Polsce twórca zestawów perkusyjnych, ma na swoim koncie szereg znakomitych instrumentów używanych przez wielu słynnych muzyków. Jego produkty cenione są do dziś, charakteryzując się wyjątkowym, trochę „garażowym” brzmieniem.

Krakowska firma Karoryfer Samples zakupiła jeden z zestawów lutnika z Łodzi i korzystając z niego stworzyła wirtualny instrument o nazwie Big Rusty Drums. Podobnie jak inne produkty Karoryfer Samples, działa on w oparciu o bezpłatny sampler Sforzando.

Prace nad zestawem trwały wiele miesięcy, ale końcowy efekt jest spektakularny pod każdym względem. Biblioteka po rozpakowaniu zawiera 2,84 GB sampli nie tylko bębnów Szpaderskiego (stopa 24x18”, drewniany werbel 14x8”, tomy 18x16, 15x15 i 14x14”), ale też dźwięki koncertowego bębna RMIF, hi-hatu Sabian HHX Evolution, talerzy crash Sabian AAX V-Crash i Sabian HHX Evolution oraz szeregu innych. Uwzględniono próbki miotełek, pałek filcowych, werbla z tamburynem i kotłem, rimshotów, odgłosów pracy mechanizmów i wielu innych dźwięków, co dało łącznie ponad 4.400 sampli w otwartym formacie WAV (można z nich korzystać poza samplerem).

Grafika instrumentu nawiązuje do jego klimatu brzmieniowego. Całość jest jedyną na rynku biblioteką tego typu, wyjątkowo „charakternego” instrumentu perkusyjnego, który ma szansę sprawdzić się w wielu różnych gatunkach muzyki – od hip-hopu aż po pop. Cena pakietu w porównaniu do jego wartości i możliwości brzmieniowych jest niezwykle atrakcyjna i wynosi 39 USD.

www.karoryfer.com