Więcej...

Warm Audio WA-84

17.03.2019 
Warm Audio WA-84

Amerykańska firma Warm Audio wprowadza do sprzedaży swój pierwszy mikrofon małomembranowy inspirowany klasycznym rozwiązaniem, w tym wypadku już nieprodukowanym modelem K 84 niemieckiej firmy Neumann.

W ofercie Warm Audio nosi on oznaczenie WA-84 i jest mikrofonem FET z wyjściem separowanym transformatorowo. Przy jego produkcji wykorzystano markowe podzespoły, w tym transformator CineMag, półprzewodniki Fairchild Semiconductors oraz kondensatory Wima. Podobnie jak jego protoplasta, jest to mikrofon przeznaczony głównie do ujęć instrumentalnych w studio i na estradzie, zwłaszcza gitar akustycznych, instrumentów smyczkowych, kontrabasu, fortepianu, blach zestawu perkusyjnego oraz sekcji instrumentów dętych blaszanych i drewnianych.

Kapsuły do WA-84, tak jak w przypadku wszystkich mikrofonów Warm Audio, produkowane są na zamówienie w australijskiej firmie 3U Audio. Mikrofon ma charakterystykę nerkową i czułość 11 mV/Pa, przy impedancji wyjściowej 200 Ω i maksymalnym poziomie SPL 123 dB (133 z włączonym tłumikiem 10 dB). W zestawie znajdziemy uchwyt sztywny i elastyczny, piankową osłonę i walizeczkę z tworzywa. WA-84 będzie dostępny w kolorze czarnym i niklu, także w parach stereo.

Sugerowana przez producenta cena detaliczna WA-84 to 399 USD (749 w przypadku pary stereo).

www.warmaudio.com
www.audiostacja.pl