Więcej...

Czwarta generacja KRK Rokit

19.03.2019 
Czwarta generacja KRK Rokit

Monitory z charakterystyczną żółtą membraną należą do najchętniej kupowanych kompaktowych monitorów na rynku, a firma KRK dba o to, by co jakiś czas wprowadzać do sprzedaży kolejne wersje popularnej serii Rokit.

Jak deklaruje producent, czwarta generacja tych aktywnych systemów odsłuchowych bliskiego pola została zaprojektowana od podstaw, by spełnić oczekiwania współczesnych artystów i producentów. Mamy zatem nową obudowę, pokładowe DSP i korekcję pozwalającą dopasować charakterystykę przetwarzania do właściwości pomieszczenia. Ta ostatnia działa w oparciu o aplikację dla urządzeń mobilnych, która dokonuje analizy widma i aplikuje odpowiednią krzywą przenoszenia. Układ elektroniczny wyposażono w ogranicznik progowy brickwall oraz całkowicie nowe wzmacniacze pracujące w klasie D.

Zarówno woofer jak i tweeter mają membrany wykonane z Kevlaru, a ten pierwszy oferowany jest w podstawowych rozmiarach od 5 do 10 cali. Obudowa z wylotem bass-reflex z przodu ma kształt zoptymalizowany pod kątem minimalizacji dyfrakcji fal o wysokich częstotliwościach, a same monitory dostarczane są z podkładami izolacyjnymi wykonanymi z gęstej pianki.

Ceny prezentują się co najmniej obiecująco, ponieważ najtańszy, 5-calowy monitor ma kosztować 160 GBP.

www.krksys.com
www.audiotechpro.pl