Więcej...

Puremagnetik otwiera label i przedstawia dwie darmowe wtyczki VST

22.03.2019 
Puremagnetik otwiera label i przedstawia dwie darmowe wtyczki VST fot. https://puremagnetik.com

Firma Puremagnetik to powszechnie znany producent świetnych pluginów. Zarządzający marką z Nowego Jorku zdecydowali się dość znacznie poszerzyć swój "asortyment" i do sprzedaży trafiły właśnie ich premierowe wydawnictwa muzyczne.

Pierwszym ze wspomnianych materiałów jest album "Into a Bright Land" za który odpowiada jeden z założycieli Puremagnetik, Micah Frank. Na kasecie znalazło się 6 kompozycji, które Amerykanin podpisał pseudonimem Larum. Wśród nich znajdziemy sporo field recordingów zarejestrowanych w okolicach Kalifornii oraz barw nagranych przy pomocy syntezatorów analogowych.

"Works for Tape And Piano" przygotował natomiast BlankFor.ms. Tyler Gilmore, bo tak naprawdę nazywa się artysta, zdradza na tym materiale inspiracje Williamem Basinskim i Timem Heckerem. Producent z Nowego Jorku zgromadził sporą społeczność wokół swojego profilu na Instagramie i jak widać ma to bezpośrednie przełożenie na sprzedaż nowego materiału, gdyż na ten moment w sprzedaży pozostało jedynie kilka kaset.

Przy okazji inauguracji swojego labelu w Puremagnetik stworzono dwa nowe pluginy inspirowane brzmieniem wspomnianych wyżej kaset. Obie wtyczki to efekty typu delay, które pozwolą Wam uzyskać podobny efekt do tego jaki osiągnęli Micah Frank i Tyler Gilmore. Driftmaker znajdziecie TUTAJ a Expanse TUTAJ - oba narzędzia są zupełnie bezpłatne.