Więcej...

Roger Mayer RM58

11.04.2019 
Roger Mayer RM58

Roger Mayer „wyrobił sobie nazwisko” jako inżynier-elektronik budujący efekty gitarowe dla takich wykonawców jak Jimmy Page, Jeff Beck czy Jimi Hendrix, w tym historyczny już dziś Octavia, którego brzmienie można usłyszeć w solówce utworu "Purple Haze".

Niewiele osób jednak wie, że Mayer jest też twórcą wielu urządzeń studyjnych: korektorów, konsolet, a zwłaszcza cenionego w masteringu kompresora/limitera RM58.

Ostatnimi laty Mayer wrócił do tworzenia procesorów z symulatorem taśmy analogowej 456 oraz z kilkoma nowymi efektami gitarowymi. Obecnie zaprezentował swoje najnowsze dzieło, jakim jest nowa wersja RM58 – dwukanałowa, z emulatorem taśmy 456.

Układy urządzenia pracują w klasie A, z realizacją tłumienia na bazie tranzystorów FET w trybie feed-forward (ze sprzężeniem z wejścia) i z 21-pozycyjną zmianą progu tłumienia oraz poziomu wyjściowego. Współczynnik kompresji zmienia się automatycznie zgodnie z poziomem sygnału wejściowego, co konstruktor uznał za najbardziej naturalne muzycznie rozwiązanie.

RM58 dostępny jest w cenie 2.999 funtów.

www.roger-mayer.co.uk