Więcej...

Powstaje mobilne studio nagrań dla uchodźców

15.04.2019 
Powstaje mobilne studio nagrań dla uchodźców

Fundacja ARBUZ prowadzi zbiórkę środków na sfinansowanie mobilnego studia nagrań w którym swoją muzykę będą mogli rejestrować uchodźcy przybyli do Europy. W akcje włączyła się spora grupa polskich artystów.

- Pakujemy nasze studio do busa i jedziemy tam, gdzie potrzebują - takie hasło wita nas na stronie zbiórki organizowanej przez Fundacje ARBUZ na portalu Wspieram.to, gdzie jeszcze przez 5 dni możecie wspomóc finansowo tą ciekawą inicjatywę. Jak możemy dowiedzieć się z opisu całej akcji osoby w nią zaangażowane realizowały już szereg warsztatów dla uchodźców m.in. we włoskiej Kalabrii.

Osoby, które wesprą inicjatywę Fundacji ARBUZ mogą liczyć na szereg interesujących "nagród" - od umieszczenia swojego imienia i nazwiska na busie, który będzie przemierzał Europę aby dać możliwość imigrantom nagrywanie muzyki po płytę Ola Walickiego, winyl grupy Nagrobki czy też pełne prawa ZAiKS do utworu stworzonego przez Wojtka Urbańskiego. Wśród ambasadorów całego projektu znajdują się m.in. wspomniani Olo Walicki i Nagrobki ale też The Dumplings, Hatti Vatti, Trupa Trupa oraz Wojtek Urbański. Część z nich uczestniczyła już w warsztatach dla uchodźców w miasteczku Camini, położonym na południu Włoch.

Więcej o akcji znajdziecie TUTAJ.