Więcej...

Jaka przyszłość czeka MIDI ?

17.05.2019 
Jaka przyszłość czeka MIDI ?

Między innymi na to pytanie postarają się odpowiedzieć uczestnicy paneli dyskusyjnych organizowanych przez The MIDI Association, czyli stowarzyszenia zajmującego się szeroko rozumianą tematyką MIDI. Co ważne, oba najbliższe spotkania będą dostępne bezpłatnie online.

Pierwszy z zapowiadanych paneli będzie miał miejsce już w sobotę 18 maja o godzinie 15:00 a zaproszeni do dyskusji goście (m.in. Dave Smith, Jeff Rona czy Michelle Moog) będą wspominać czasy, kiedy protokół MIDI nie był standardem. Biorąc pod uwagę, że wśród uczestników spotkania znajdą się osoby, które de facto doprowadziły do powstania MIDI zapowiada się ono bardzo interesująco. Sesje pt. The Early History of MIDI-1981-1989 można będzie zobaczyć TUTAJ.

Natomiast dokładnie tydzień później, tj. 25 maja będziemy mogli śledzić dyskusje dot. przyszłości tego protokołu. Panel MIDI 2.0 - The Future of MIDI rozpocznie się punktualnie o 10:00 a wśród osób biorących w nim udział znajdziemy chociażby takie postaci jak Amos Gaynes, Andrew Mee czy Dave Starkey. Jak wiadomo standard MIDI jest obecnie podstawowym sposobem na komunikowanie się instrumentów elektronicznych, komputerów, interfejsów oraz kontrolerów ale czy tak będzie zawsze? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć zaproszeni na spotkanie goście a my możemy przysłuchiwać i przypatrywać się ich rozmowie TUTAJ.