Aktualizacja Expert Sleepers Disting 4

10.07.2019  | Paweł Pruski
Aktualizacja Expert Sleepers Disting 4

Jeden z najpopularniejszych modułów Eurorack właśnie otrzymał kolejną aktualizację (4.12). Dodano dwa nowe tryby działania oraz poprawiono kilka istotnych błędów.

W świecie sprzętu audio często pojawiają się głosy, że twórcy zaniedbują swoje produkty i po pierwszej fali aktualizacji, skupiają się wyłącznie na rozwijaniu nowych produktów. Być może powyższa teza dotyka wiele współczesnych firm, ale z pewnością nie Expert Sleepers. Jeden z najpopularniejszych modułów Eurorack - Disting 4 - jest na bieżąco aktualizowany, a co za tym idzie jego funkcjonalność ciągle wzrasta. W czerwcu moduł otrzymał kilka nowych trybów pracy i okazało się, że na tym nie koniec ponieważ wczoraj udostępniono kolejny update.

Dwa nowe tryby skupiają się na kilku innowacjach w zakresie samplingu. Możemy m.in. wgrywać pliki z zaznaczonymi markerami i tworzyć w oparciu o nie zapętlenia. Możemy też bardziej swobodnie korzystać z opcji Dual Audio Playback - pojawia się więcej możliwości "przenikania" sampli.

Drugim trybem jest Half-wave Rectifier algorithm, który w uproszczeniu odpowiedzialny jest za modyfikację sygnału CV (w oparciu o określone funkcje logiczne). Poza tym poprawionych zostało kilka pojawiających się w poprzedniej wersji niedogodności (przede wszystkim w trybach samplingu).

Strona producenta: https://www.expert-sleepers.co.uk/distingfirmwareupdates.html

Star icon
Produkty miesiąca
Electro-Voice EVERSE 12 - głośnik bezprzewodowy
Sennheiser EW-DX MKE 2 / 835-S SET - zestaw mikrofonów bezprzewodowych
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó