Więcej...

Wizualizacja w przeglądarce

10.07.2019  | Mikołaj Urbaniak
Wizualizacja w przeglądarce

Niemieckie studio undev ruszyło ze swoim pionierskim projektem - Cables to kreator wizualizacji 3D działający w... przeglądarce.

Ekscytującą wiadomością dla producentów jest fakt, że program odbiera informację MIDI np. od Abletona (przy użyciu znanego mini – programu loopMIDI). W praktyce oznacza to nową erę wizualizacji korespondujących z muzyką na żywo! Na oficjalnej stronie możemy przeczytać, że twórcy są nastawieni na łatwość w obsłudze oraz czytelność interfejsu, a co za tym idzie chcą zachęcić również amatorów do korzystania z softu.

Na razie cables działa tylko w wersji beta, która jest darmowa. Aby uzyskać dostęp do narzędzia należy jedynie zapisać się na stronie podając swój adres e-mail. Studio publikuje dużo materiałów na swoim kanale YouTube, gdzie przybliżane są różne aspekty działania cables – od synchronizowania programu z Abletonem czy Traktorem Pro, po tworzenie podstawowych animacji i automatyzowania ich. Warto zapoznać się z tematem, gdyż prawdopodobnie na naszych oczach powstaje narzędzie, które niedługo będzie niezbędnikiem wszystkich live act’owców.