Więcej...

Mr. Robot - Sonic Charge BitSpeek

14.07.2019  | Mikołaj Urbaniak
Mr. Robot - Sonic Charge BitSpeek

W muzyce nowoczesnej wysoko przetwarzany wokal to już standard. Transpozycję, rozciąganie oraz intensywne strojenie słyszymy w co drugim radiowym hicie.

Spośród wtyczek radzących sobie z takimi zadaniami, bardzo wysoko poprzeczkę zawiesił iZotope z nową wersją znanego pluginu VocalSynth 2. Jego użytkownicy wiedzą, że z tą wtyczką nie ma rzeczy niemożliwych. Jest jednak taka grupa producentów, którzy niechętnie sięgają po popularne narzędzia, szukając bardziej offowych perełek.

Jedną z nich jest na pewno BitSpeek szwedzkiej firmy Sonic Charge. Wtyczka jest minimalistyczna, ale ma dokładnie to, co potrzeba. Pitch shift bardzo dobrej jakości, mogący konkurować z takimi narzędziami jak Little AlterBoy. Możliwość włączenia sterowania za pomocą MIDI, dla zainteresowanych zewnętrzną kontrolą poprzez syntezatory.

Suwak rate, który jest naszym faworytem – zamienia wokal w świetnie brzmiącego robota. Działa dość podobnie do narzędzi typu redux, ale ma swój oryginalny charakter, który w połączeniu z dodatkowymi opcjami takimi jak: detune, noise czy szybkość trackingu staje się narzędziem absolutnie wartym sprawdzenia. Na koniec gałka MIX, która bardzo ładnie miesza oryginalny wokal z przetworzonym bez wrażenia „odklejenia” ich od siebie nawzajem. Dla estetów, przyjemny retro design. Całość w bardzo konkurencyjnej cenie $33 + VAT.

Więcej: https://soniccharge.com/bitspeek