Więcej...

ALM Busy Circuits - Akemie's Taiko

21.07.2019  | Michał Gałczewski vel Tweak
ALM Busy Circuits - Akemie's Taiko

ALM / Busy Circuits to brytyjska firma zajmująca się elektroniką audio, produkująca oryginalne, użyteczne i zabawne urządzenia do tworzenia, manipulacji i kontroli dźwięku. Uwaga manufaktury skupia się przede wszystkim na formacie Eurorack.

Moduł ALM / Busy Circuits - Akemie’s Taiko to kompletny głos perkusyjny oparty na syntezie FM stworzony przy użyciu oryginalnych, klasycznych układów scalonych Yamaha. Konstrukcja urządzenia pozwala na wyzwalanie, generowanie sygnału, jak i wykorzystywanie wbudowanej obwiedni. Moduł zapewnia kontrolę CV nad szeregiem parametrów FM, w tym: wybór algorytmu, parametr Release dla Operatora, Ratio dla składowych brzmienia, wybór rodzaju przebiegów fal oraz Feedback. Pozwala to na szeroką automatyzację dla ogromnego zakresu unikalnych dźwięków.

Moduł jest w stanie pracować w trybie 1V/Oct, pozwalając na zastosowanie go zarówno do generowania linii melodycznych, jak i perkusji. Urządzenie zawiera wejście Trigger, jak również wejścia wyzwalające Accent i Choke, co zwiększa znacznie możliwości ekspresyjne i rytmiczną kontrolę.

Więcej: https://busycircuits.com/alm015/